Prisistatymas investuotojams (angl. pitch) yra neatsiejama startuolių gyvavimo dalis. Kuo geriau startuolis prisistato investuotojams, tuo didesnė tikimybė, kad jam pavyks plėtrai ir inovatyvaus produkto vystymui pritraukti reikiamų investicijų. Dėl prisistatymo investuotojams svarbos startuolių įkūrėjai turi turėti ne tik stogą raunančią inovatyvią idėją, bet ir tinkamų jos prisistatymo įgūdžių.

„Vieni žmonės gimsta gebėdami pristatyti ir parduoti savo idėjas be didesnių pastangų, kitiems reikia to mokytis ir, kas svarbiausia, nuolatos praktikuotis. Kartu su tarptautinio konsorciumo partneriais sukūrėme nemokamą internetinį įrankį InReady, leidžiantį startuoliams išbandyti savo prisistatymo investuotojams gebėjimus, gauti atgalinį ryšį ir tokiu būdu nuolat tobulinti savo įgūdžius“, – sako Lietuvos inovacijų centro konsultantė Asta Noreikienė.

Nors pats įrankis yra nemokamas, tačiau norint gauti atgalinį ryšį bei ekspertų patarimus ir konsultacijas, būtina iš anksto užsiregistruoti. Lietuvos inovacijų centras iš viso planuoja organizuoti 3 sesijas įmonėms po 5 dienas. Kiekviena sesija apims 3 pagrindinius etapus: bazinio pasiruošimo prisistatymui vertinimą, verslo idėjos pristatymo realizavimą InReady įrankyje, verslo idėjos pristatymo ekspertinį vertinimą ir įžvalgas dėl tobulintinų veiksmų.

Lietuvos inovacijų centras kviečia startuolius ir MVĮ, norinčias patikrinti ir patobulinti savo prisistatymo investuotojams įgūdžius, išbandyti įrankį. Tam reikia registruotis užpildant šią formą.

Jei turi klausimų dėl dalyvavimo ar pačio įrankio, susisiekite su Asta Noreikienė, el. p. a.noreikiene@lic.lt.

Kodėl verta pasinaudoti šia galimybe?

  1. Atrinktos įmonės bus supažindintos su nauju, specializuotu startuolių prisistatymo investuotojams įgūdžiams tobulinti skirtu InReady įrankiu.
  2. Visą sesijos laiką, naudodamiesi InReady įrankiu, įmonės gaus nemokamą inovacijų konsultantų pagalbą. Jie atsakys į visus iškilusius klausimus dėl InReady įrankio naudojimo, paaiškins gautus rezultatus, patars dėl tolimesnių veiksmų, siekiant pagerinti pasiruošimą pristatyti savo verslo idėją investuotojui.
  3. Sesijos pabaigoje įmonės pasiruošimas pristatyti savo verslo idėją investuotojui bus įvertintas ekspertų, kurie pasidalins įžvalgomis dėl tobulintinų veiksmų.

Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais Hellas tyrimų ir technologijų fondu bei Europos mokslinių tyrimų skatinimo agentūra subūrė tarptautinį konsorciumą „Paslaugų, skirtų startuoliams, siekiantiems gerinti prisistatymą investuotojams, kūrimas“, kuris ir pristato įrankį InReady. Įrankio sukūrimo projektas gavo Europos Sąjungos programos Horizontas 2020 priemonės INNOSUP-2018-2020 finansavimą, projekto numeris – 824208.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia.

Paskutinį kartą redaguota 26 sausio 2021