Įmonės procesų neefektyvumas, žinių trūkumas, darbuotojų neinformavimas apie vykstančius vidinius procesus – iššūkiai, su kuriais susiduria 80 proc. projekto „SmartInotech“ paslaugomis besinaudojančių įmonių. Atlikus daugiau nei trisdešimt inovacinių auditų šiose įmonėse, paaiškėjo, kad didžiąją dalį problemų išspręstų įmonės procesų skaitmeninimas ir įrenginių sujungimas bei visaapimančio, duomenų perdavimą užtikrinančio IT įrankio sukūrimas.

Skaitmeninius auditus atliekančios Lietuvos inovacijų centro konsultantės Jovitos Rudnickaitės teigimu, dažnai pasitaiko, kad įmonėse įrenginiai veikia sau, o visas įmonės žinių, procesų, duomenų valdymas vyksta sau. „Atliekant auditus, pastebime, kad įmonės išaugo, o valdymo instrumentai kurį laiką nepritaikomi pasikeitusiai įmonės situacijai, struktūrai, darbuotojų kiekiui. Iš to kyla įmonės procesų neefektyvumas, žinių trūkumas, darbuotojų neinformavimas apie vykstančius procesus įmonės viduje“, – paaiškina ji.

Pasak J. Rudnickaitės, dėl šių priežasčių įmonės dažniausiai susiduria su iššūkiais planuojant gamybą ir priimant strateginius sprendimus. „Įmonių vadovai neturi savalaikės ir patikimos informacijos, kuria remiantis galėtų priimti strateginius sprendimus, o operacinio lygio darbuotojai susiduria su sunkumais, planuojant kasdienius darbus. Būtent todėl įmonėse vyksta daug nenumatytų „gaisrų“ gesinimų, kurie sukelia chaosą, kai eilinės užduotys tampa sunkiai valdomos ir prognozuojamos“, – problemines sritis atskleidžia konsultantė.

Kaip įmonėje valdote sistemas? Chaotiškai ar sistemingai? Galbūt pribrendo laikas peržiūrėti ar „neišaugote savo marškinių“? Kreipkitės į Lietuvos inovacijų centro konsultantę Jovitą, el. p. j.rudnickaite@lic.lt ir ji padės išsiaiškinti, kokių sprendimų reikia sklandžiai įmonės veiklai užtikrinti.

Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart InoTech pramonei) projektu Lietuvos inovacijų centras kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra siekia skatinti Lietuvos pramonės įmones absorbuoti (diegti) MTEP rezultatus sumanios specializacijos srityje, skaitmeninant gamybos procesus, siekiant didinti aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos mastą. Projektas vykdomas pagal priemonę „Inogeb LT“ ir yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

Paskutinį kartą redaguota 10 vasario 2021