Kuo greičiau auga įmonė, tuo sunkiai šiais laikais darosi suvaldyti jos vidinius procesus ir tokiu būdu užtikrinti didesnį veiklos efektyvumą ir konkurencingumą rinkoje. Įmonės dažniausiai būna tiek įsisukusios į kasdienę veiklą, kad pradeda nepastebėti, kaip kažkurioje veiklos grandyje ima strigti procesai, mažaverčiams darbams skiriama pernelyg daug laiko, žmogiškųjų ir finansinių išteklių, o gaunama grąža ilgainiui stabilizuojasi arba ima mažėti.

Tačiau įmonėms be reikalo nerimauti nevertėtų. Išeitis yra. Siekdamos išvengti tokių situacijų, įmonės gali užsisakyti skaitmeninio audito paslaugą, kuri leidžia pamatyti problemines vietas ir pasiūlo galimus jų sprendimo būdus.

Tuo įsitikino sparčiai auganti UAB „Agrava“, siūlanti didžiulį originalių ir personalizuotų dovanų idėjų pasirinkimą. Vieną dieną pajutusi, kad procesai tapo nebevaldomi, įmonė užsisakė Lietuvos inovacijų centro atliekamą skaitmeninį auditą, per kurį buvo pastebėta, kad įmonė išaugo taip sparčiai, kad jos naudojamos sistemos, procesai ir netgi patalpos ėmė nebeatitikti įmonės poreikių – tapo sudėtingiau ir sunkiau suvaldyti informaciją ir išteklius.

Išnagrinėjus visus įmonės veiklos aspektus ir potencialą, auditoriai pasiūlė įmonei diegti vieningą žaliavų, gamybos, užsakymo valdymo įrankį, kuris leistų suvaldyti įmonės veiklą, bet ir prisidėtų prie sklandesnės jos plėtros bei didesnio konkurencingumo rinkoje.

Įmonė nusprendė priimti šį pasiūlymą ir nepasigailėjo. Šiuo metu UAB „Agrava“ ne tik džiaugiasi didesniu veiklos efektyvumu ir lengvesniu informacijos valdymu, bet ir išaugusiais užsakymais. Viskas ko reikėjo – apžvelgti buvusius procesus, identifikuoti jų silpnąsias vietas ir atrasti įmonės poreikius, finansines galimybes ir, svarbiausia, potencialą tenkinantį sprendimą.

Norėtumėte sužinoti, ar ir jūsų įmonė „neišaugote savo marškinių“? Kreipkitės į Lietuvos inovacijų centro konsultantę Jovitą Rudnickaitę el. p. j.rudnickaite@lic.lt ir ji padės išsiaiškinti, kokių sprendimų reikia jūsų įmonės sklandžiai veiklai užtikrinti.

Skaitmeninimo auditai atliekami įgyvendinant „Sumanios specializacijos MTEP rezultatų diegimo, skaitmeninant gamybos procesus, pramonės įmonėse fasilitavimas (Smart InoTech pramonei)“ projektą, kuriuo Lietuvos inovacijų centras kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra siekia skatinti Lietuvos pramonės įmones absorbuoti (diegti) MTEP rezultatus sumanios specializacijos srityje, skaitmeninant gamybos procesus, siekiant didinti aukštos pridėtinės vertės produktų gamybos mastą. Projektas vykdomas pagal priemonę „Inogeb LT“ ir yra finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšomis.

Paskutinį kartą redaguota 12 balandžio 2021