Kol Europoje penktoji pramonės revoliucija kol kas vyksta nebent popieriuje (strateginiuose dokumentuose), Lietuvoje netrukus prasidės realus šios revoliucijos įgyvendinimas. Daugiau nei 500 žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriaus įmonių iš visos Europos subūręs Lietuvos inovacijų centras pradeda naują iniciatyvą – diegs Pramonė 5.0 principus Lietuvos žemės ūkio ir maisto pramonės sektoriuose. AgriFoodX5.0. pavadintos iniciatyvos įgyvendinimas prasideda kitąmet.  

„Nebeužtenka kalbėti vien tik apie skaitmenizavimą ir našumo didinimą, atėjo metas atsigręžti ir į darbuotoją, išteklių saugojimą ir tvarumą. Nors apie tai girdime vis daugiau, praktinių pavyzdžių, deja, dar neturime tiek daug. Todėl imamės iniciatyvos ir bandysime realiai pritaikyti šiuos principus pokyčiams jautriuose sektoriuose: žemės ūkyje ir maisto pramonėje. Siekiame, kad po kelių metų ne tik kalbėtume apie Pramonę 5.0, tačiau būtume pavyzdžiu Europai, kaip galima įgyvendinti penktosios pramonės revoliucijos koncepciją praktiškai,“ – sako Lietuvos inovacijų centro projektų vadovė ir iniciatyvos sumanytoja Daiva Bičkauskė.

Šiai iniciatyvai įgyvendinti Lietuvos inovacijų centras subūrė Ispanijos, Portugalijos ir Baltijos šalių įmones bei klasterius, iš viso net 567 juridinius asmenius, kurie ne tik mokysis, kaip taikyti Pramonė 5.0 principus savo kasdienėje veikloje, bet ir dalinsis savo patirtimi bei žiniomis viena su kita. Tikimasi, kad šis procesas įgalins žemės ūkio ir maisto pramonę iniciatyvos šalyse tapti pirmaisiais realiais penktosios pramonės revoliucijos įgyvendinimo pavyzdžiais visoje Europoje.  

Paskutinį kartą redaguota 20 gegužės 2021