Lietuvos inovacijų centro brandinamas sveikatos technologijų klasteris iVita pritraukė du naujus narius. Nuo šių metų liepos 19 d. prie iVita prisijungė startuolis MB „Digioptima“ ir UAB „Kvalitetas“, labiau žinomas Urbanfood prekės ženklu.

Klasteriai padeda įmonėms įgyti konkurencinį pranašumą rinkose, todėl sveikatos technologijų klasteris iVita kasmet sulaukia naujų inovatyvių įmonių prašymų jungtis į bendrą jungtinę veiklą. Šiemet prie klasterio prisijungusi MB „Digioptima“ kuria robotikos ir pramonės interneto sprendimus Baltijos šalių rinkai, o UAB „Kvalitetas“, plečiantis savo veiklą ekologiško ir funkcinio maisto srityje, siūlo platų asortimentą įvairių uogų, daržovių, sėklų ir žolelių pudrų. Visi Urbanfood gaminami produktai yra natūralūs, juose gausu vitaminų, neatrastų skonių ir spalvų, o žaliavos perkamos iš vietinių Lietuvos ūkininkų.

Prisijungusios prie klasterio, naujosios narės turės galimybę glaudžiau bendradarbiauti su kitomis sveikatos technologijų srityje dirbančiomis įmonėmis, semtis iš jų patirties ir įkvėpimo naujiems produktams ir paslaugoms kurti. Klasteris savo nariams taip pat atveria platesnes tarptautinio bendradarbiavimo duris, padeda sumažinti išlaidas žinioms ar technologijoms įsigyti, klasterio narių darbuotojams sukuria daugiau mokymosi ir kvalifikacijos kėlimo galimybių. Klasteriui priklauso įvairių sektorių įmonės, kurių veikla yra sutelkta į konkrečias vertės grandines, o tai leidžia padidinti pridėtinę vertę nariams, siekiant naujų iniciatyvų ir ryšių.

Sveikatos technologijų klasteris nuolatos siekia pritraukti naujus partnerius, technologijas, stiprinti socialinį kapitalą, pritraukiant kvalifikuotus darbuotojus ir investicijas į mokslinius tyrimus. Sėkmingai klasterio plėtrai didžiausią įtaką daro bendradarbiavimo ir partnerystės tinklai, stipri kvalifikacijos kėlimo bei mokslinių tyrimų ir naujovių diegimo bazė, todėl klasteriams būtina augti. Kaip žinia, bendradarbiavimas sudaro tvirtą pagrindą tolimesnėms klasterio veikloms, todėl iVita klasteris visada laukia naujų narių.

Lietuvos inovacijų centras kartu su Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra įgyvendina Europos fondų investicijų kofinansuojamą projektą „InoLink“, kuriuo siekiama skatinti įmonių jungimąsi į klasterius, didinti klasterių brandą, skatinti augimą bei tarptautinį bendradarbiavimą. Įgyvendindamas šį projektą Lietuvos inovacijų centras, be kitų klasterių, brandina ir sveikatos technologijų klasterį „iVita“. 

Šaltinis: Lietuvos inovacijų centras.

Paskutinį kartą redaguota 21 liepos 2021