Mokslo ir verslo bendradarbiavimas veda prie aukštesnės pridėtinės vertės produktų kūrimo. Tuo įsitikino ir UAB „Terra IT“ – inovatyvi informacinių technologijų įmonė, kuri bendradarbiaudama su atitinkamos srities mokslininkais, sukūrė intelektinę sistemą transporto sektoriaus paslaugoms optimizuoti.

Transporto sektoriui sparčiai augant, didėja poreikis inovacijoms, todėl įmonė nusprendė kurti giliuoju mokymu (GM) ir dirbtiniu intelektu (DI) paremtą sprendimą. Naujoji jų sukurta sistema apima istoriniais duomenimis besiremiantį daugiafunkcinį transportavimo išlaidų įvertinimą, dinaminį automobilių nuomos kainų nustatymą, kuris grindžiamas istoriniais ir viešai prieinamais duomenis pasitelkiant dirbtinio intelekto algoritmus, ir komunikacijos proceso optimizavimą, leidžiantį automatiškai struktūrizuoti tekstinius duomenis. Iš viso sistemą sudaro 5 atskiri produktai: kainos paskaičiavimo modulis, tiekėjo reitingavimo pagal parametrus modulis, komunikacijos proceso optimizavimo modulis, neuro-lingvistinio programavimo principais paremtas sprendimas, skirtas verbalinės komunikacijos pagrindu įmonėje vykstantiems procesams automatizuoti, ir rinkodaros kampanijų ir kainodaros automatizacijos modulis.

Produktai išsiskiria tuo, kad naudojami sudėtingi, GM paremti, algoritmai, leidžiantys analizuoti istorinius duomenis, realaus laiko duomenis, apdoroti didžiuosius duomenis ir per savaiminį, patirtinį mokymąsi formuoti tikslines rekomendacijas, priimti sprendimus ir atitinkamai vykdyti užduotis. Ši sistema iš esmės padeda sumažinti arba eliminuoti žmogiškojo faktoriaus įsikišimą į procesus, taip sumažindama žmogiškosios klaidos tikimybę.

Sistema sukurta įgyvendinant iš dalies ES finansuojamą projektą „Aukštos pridėtinės vertės produktų transporto sektoriaus paslaugų optimizavimui kūrimas, panaudojant dirbtinį intelektą (DI)“. Projektui finansavimą gauti ir atrasti tinkamus mokslo partnerius, su kuriais būtų kuriama tokia sudėtinga sistema, padėjo Lietuvos inovacijų centro konsultantai. Jie įmonei suteikė reikalingos informacijos apie finansines galimybes tokio pobūdžio projektams vystyti, paaiškino finansavimo priemonės reikalavimus ir pagrindinius niuansus, pasiūlė galimus mokslo partnerius.

Lietuvos inovacijų centras deda didžiules pastangas mokslo ir verslo bendradarbiavimui skatinti. Vien pernai Lietuvos inovacijų centro klientai deklaravo 13,6 mln. eurų MTEP išlaidų. Tarpininkaujant Lietuvos inovacijų centro konsultantams užgimė ne viena sėkminga mokslo ir verslo bendradarbystė, virtusi inovatyviais produktais, kaip antai intelektinė sistema transporto sektoriaus paslaugoms optimizuoti.

Norite daugiau sužinoti, apie verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybes, rasti partnerių bendriems projektams, o gal gauti konsultaciją apie finansavimo priemones? Kreipkitės: https://lic.lt/kontaktai/.

Paskutinį kartą redaguota 10 rugpjūčio 2021