Lietuvos inovacijų centras palaiko Ukrainą kovoje su Rusija ir Baltarusija. Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai pradėjus karinę invaziją į Ukrainą, Lietuvos inovacijų centras drauge su Enterprise Europe Network (EEN) partneriais Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse, kreipėsi į tinklo atstovus išreikšdamas poziciją, jog Rusija ir Baltarusija, taip pat šių šalių įmonės, būtų nedelsiant pašalintos iš EEN tinklo. 

Džiaugiamės, jog DG GROW ir EISMEA efektyviai sureagavo į šalių narių išreikštą susirūpinimą dėl Rusijos ir Baltarusijos organizacijų ir įmonių dalyvavimo EEN tinkle. Šiuo klausimu praėjusią savaitę buvo priimti keli itin svarbūs sprendimai, kurie įsigaliojo kovo 2 d., trečiadienį:

Pirma, buvusiems Rusijos ir Baltarusijos verslo bendradarbiavimo centrams buvo užblokuota prieiga prie Merlin IT platformos. Antra, joks Rusijos ar Baltarusijos konsorciumas ar organizacija nepriklausys naujajam EEN tinklui ir todėl neturės prieigos prie naujos IT platformos. Trečia, Rusijos ir Baltarusijos įmonės buvo pašalintos iš partnerystės galimybių duomenų bazės. EEN nariai nebegalės jų matyti ir su jomis derintis bendradarbiavimo galimybių. Buvo imtasi visų reikalingų priemonių, kad jokie Rusijos ar Baltarusijos subjektai neturėtų prieigos prie EEN tinklo ar jo išteklių.

Dar daugiau – EEN nusprendė ne tik pašalinti valstybes agresores iš tinklo veiklų, bet ir sukurti kanalą, skirtą pagalbai Ukrainai koordinuoti: „Enterprise Europe Network yra didžiausias Europoje vieno langelio principu veikiantis verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau nei 60 šalių. Tarp pagrindinių EEN vertybių – bendradarbiavimas ir tikėjimas, jog drauge galime sukurti daugiau. Rusijos ir Baltarusijos veiksmai prieš Ukrainą prieštarauja šiems esminiams principams, todėl manome, jog teisinga ne tik pašalinti šias šalis iš tinklo, bet taip pat reikalinga esamą infrastruktūrą panaudoti pagalbos Ukrainai teikimui” – teigia Enterprise Europe Network koordinatorius Lietuvoje, Lietuvos inovacijų centro direktorius dr. Mantas Vilys.

Atsižvelgdami į tai, tinklo vadovai nusprendė sukurti specialią skaitmeninę erdvę, kurioje bus renkama informacija ir idėjos, kaip EEN galėtų geriausiai reaguoti išnaudojant tinklo potencialą telkiant pagalbą Ukrainai. Norėdami daugiau sužinoti apie EEN Lietuva veiklą, kviečiame sekti Enterprise Europe Network socialinius tinklus, kuriuose jau netrukus galėsite sužinoti daugiau informacijos apie EEN Lietuva pagalbą Ukrainai. 

Jei norite prisidėti prie pagalbos Ukrainai, oficialius pagalbos kanalus rasite Vyriausybės tinklalapyje www.ltua.lt.

Paskutinį kartą redaguota 8 kovo 2022