Š. m. balandžio 22 d. Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius dalyvavo renginyje „Praktinė konferencija Sūduvos verslui”. Renginio dalyviai siekė išsiaiškinti inovacijų poreikį regione bei aptarti galimybes joms atsirasti ir sužinoti, kokių verslo informavimo paslaugų reikėtų įmonėms, siekiančioms sėkmingo augimo.

„Apie inovacijas kalbama iš tiesų daug, todėl kone kiekvienas jas suprantame skirtingai ir neretai šiuo žodžiu apibūdiname ne visai tai, ką reikėtų. Būtent todėl kiekvieną kartą kalbėdamas apie tai noriu priminti verslininkams, kas gi tos inovacijos iš tiesų yra. Kad tai naujų technologijų, idėjų ir metodų komercinis pritaikymas pateikiant rinkai naujus arba patobulintus produktus (prekes ar paslaugas), įdiegiant naujus ar patobulintus gamybos (paslaugų teikimo) technologinius procesus”– teigė konferencijoje mintimis dalinęsis G. Junevičius.

Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas „Praktinėje konferencijoje Sūduvos verslui” skaitė pranešimą „Inovacijos tik drąsiems”, kuriame atkreipė dėmesį, jog verslininkai tiek Marijampolėje, tiek ir kituose šalies regionuose vis dar vangiai diegia naujoves, neieško pagalbos įsisavinant ES lėšas: „Lietuvos inovacijų centre mėgstame cituoti Charles Darwin, kurio autorystei priskiriamas pasakymas, jog išlieka ne stipriausios ir ne protingiausios rūšys, o gebančios geriausiai prisitaikyti prie pokyčių. Analogiška situacija galioja ir verslams – gebėjimas prisitaikyti prie iššūkių, tiek globalių, tiek ir regioninių daro verslą stiprų ir didina jo išlikimo ir sėkmės galimybes. Žinoma, išlikti konkurencingais globaliame žaidime – nemenkas iššūkis, todėl visada vertinga bendradarbiauti su kitais, o esant reikalui ir pasikonsultuoti su profesionalais.”

Kokie iššūkiai dažniausiai kyla regionuose įsikūrusiems verslams? Gytis Junevičius pripažino didžiuosiuose miestuose yra universitetai, daug jaunų, iniciatyvių absolventų. Bet – akcentavo jis – nuo Kauno iki Marijampolės – tik pusvalandis kelio! O šiuolaikinės technologijos leidžia dirbti ir nuotoliu. Visgi kodėl Sūduvos kraštui nelengva pritraukti investicijas – neaišku: „Atrodo, bendrauji su įmonėmis, viską sutari, bet… nieko neįvyksta. Kalbant apie galimybę rengti projektus tarsi suveikia kažkoks kompleksas: Mes iš regiono, nieko negausim, – kalbėjo LIC projektų vadovas.

Pranešime ne kartą pabrėžta: nebijokime kreiptis į konsultantus. Yra daug nemokamų mokymų, tačiau – stebėtina – verslininkai mieliau už juos moka tūkstančius, o nesinaudoja tuo, kas jiems siūloma nemokamai. Reikia suprasti, kad tai, kas klientui yra nemokama – iš tiesų yra palengvinimas verslui, nes už ekspertų paslaugas sumoka valstybė ar Europos Sąjunga.

Jei ir jūsų verslui reikalingas patarimas – kviečiame kreiptis į LIC Inovacijų paramos paslaugų departamentą, kurio ekspertai visada pasiruošę padėti ir padrąsinti žengiant inovacijų keliu.

Paskutinį kartą redaguota 29 balandžio 2022