Pirmąjį rugsėjo savaitgalį praleidome Birštone, kur jau ketvirtą kartą vyko diskusijų festivalis „Būtent!”. Šiam festivaliui norėjome pasiūlyti temą, kuri atskleistų aktualijas, virsmus verslo pasaulyje, kurie neišvengiamai anksčiau ar vėliau paveiks mus visus. Pramonės revoliucijos keičia ne tik tai, kaip veikia įmonės vienoje ar kitoje srityje ar šalyje, jos daro didžiulę įtaką tam, kaip gyvena visuomenės visame pasaulyje. 

Jau gan ilgą laiką kalbame apie neišvengiamą dvigubą virsmą: skaitmeninę ir žaliąją pramonės transformaciją. Būtent ši transformacija gali būti būdas padidinti kuriamą pridėtinę vertę. Galima pajuokauti, kad šis transformacijos traukinys jau važiuoja pilnu pajėgumu, tad kyla klausimas, ar mes, kaip valstybė ir visuomenė nusipirkome bilietą į šį traukinį?

Mums Lietuvoje tai ypač svarbu. Stipri pramonė – stiprios valstybės ekonomikos stabilumo pagrindas. Lietuvoje pramonė  sukuria 20 proc. bendrojo vidaus produkto ir sudaro apie 80 proc. Lietuvos eksporto. Tiesa ir ta, kad pramonė Lietuvoje nepasižymi kuriama didele pridėtine verte. Tad veriasi kelios galimybės: pasinaudoti vykstančiomis transformacijomis ir drastiškai keistis arba neišgyventi laukiančių pokyčių.

Džiaugiamės, kad #LIC pasiūlyta tema „Pramonė 4.0, 5.0 ir 6.0: ar Lietuvos verslas pasiruošęs laimėti visas revoliucijas?“ nugalėjo viešajame diskusijų atrankos konkurse ir galėjome pasidalinti tendencijomis bei vizijomis su festivalio dalyviais. 

Diskusijoje dalyvavo: Dr. Artūras Jakubavičius – Lietuvos inovacijų centro Inovacijų paramos paslaugų departamento vadovas, Gintaras Vilda – Gamybos inovacijų slėnio Direktorius, Monika Miniotaitė – Panevėžio plėtros agentūros „Panevėžys NOW“ Direktorė, Vytenis Šimkus – „Swedbank“ vyresnysis ekonomistas. Sklandžią diskusijos eigą užtikrino moderatorius – #LIC Kauno atstovybės vadovas Gytis Junevičius.

Paskutinį kartą redaguota 21 gruodžio 2022