Panevėžys – vienas retų šalies miestų, turinčių labai aiškią strateginę kryptį. Ši kryptis – siekis tapti lyderiaujančiu šalyje ir regione Pramonė 4.0 centru. Pramonės sektorius Panevėžio regione jau dabar išsivystęs geriau nei kitur Lietuvoje. Jis sukuria apie trečdalį regiono bendrojo vidaus produkto, daugiau nei 500 įmonių dirba ketvirtis regiono gyventojų.

Vis tik šiandien miestas ir aplink esantis regionas susiduria su dilema – pagal parengtą valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo planą ir numatytus reikalavimus, Panevėžio kolegijos ateitis darosi miglota. Vertinant naujausią valstybės nustatytą kryptį matyti, jog kolegijoms ne tik teks jungtis, kad išliktų, bet ir iki 2029 metų pasitempti tiek, kad atitiktų numatytus reikalavimus, tarp kurių yra ir taikomieji mokslo tyrimai, ir studentų skaičius, kuris turės siekti bent 1200.

„Sunku įsivaizduoti miesto, kuris save labai aiškiai jau ne vienerius metus pozicionuoja kaip pramonės centrą, perspektyvą bei ateitį be stiprios kolegijos. Esu įsitikinęs, kad kiekvienas, kuriam rūpi Panevėžys, čia veikiančios pramonės įmonės, naujų investuotojų pritraukimo galimybės ir perspektyva regione turėti daugiau gerai apmokamų darbo vietų, sutiks, jog miestas be aukštojo mokslo – neįsivaizduojamas“ ­– teigė vienas diskusijos dalyvių, Panevėžio krašto pramonininkų asociacijos direktorius, Lietuvos inovacijų centro ekspertas Rimantas Serva.

Siūlomų reikalavimų šiuo metu neatitinka nei viena iš 12 valstybinių kolegijų, o pasiekti iškeltus tikslus pačios vienos, be konsolidacijos, vertinama, galėtų dvi ar trys didžiosios, o kitoms tektų jungtis, tapti stipresnių padaliniais. Panevėžio kolegijos perspektyvas aptarti subūrė Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, š. m. vasario 7 d. pakvietę  Panevėžio apskrities miestų ir rajonų merus, verslo atstovus, švietimo įstaigų vadovus, Seimo narius ir ekspertus į diskusiją-forumą dėl Panevėžio kolegijos perspektyvų.

Panevėžys – vienas svarbiausių Lietuvos inovacijų centro strateginių partnerių, su kuriais organizacija dirba jau ne vienerius metus: „Vertindami verslo plėtros galimybes ir konsultuodami klientus ne tik Panevėžio mieste, bet ir visame regione, suprantame, kad stipri mokslo įstaiga, galinti paruošti šiuolaikiškus, moderniai darbo rinkai pasirengusius profesionalus – būtina norint toliau eiti pasirinktu Pramonės 4.0 keliu. Pasiekti, kad tokia mokslo įstaiga Panevėžyje būtų, galima įvairiais keliais, tačiau dėl jos reikalingumo mieste ko gero neabejoja nei vienas tolimesnę ateitį planuojantis verslininkas“ – argumentavo R. Serva.

Forumo metu sutarta kreiptis į LR Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, atkreipiant jos dėmesį į regiono poreikius. Daugiau informacijos – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų tekste.

Paskutinį kartą redaguota 23 vasario 2023