Būna metų, į kuriuos žvelgdami retrospektyviai galime pasakyti, jog turėjome galimybę ramiai ir užtikrintai eiti iš anksto nubrėžta trajektorija. 2022-ieji nebuvo tokie metai. Atvirkščiai, besibaigiančios pandemijos neužtikrintumams ir iššūkiams dorai neišsisklaidžius, prasidėjo dar vienas visuomenei ir verslams ypač sudėtingas etapas – Rusijos karinė invazija į Ukrainą.

Didžiuojuosi LIC komanda, kuri nesiblaškydama ėmėsi ne tik įvairių formų parama asmeniškai remti mūsų draugus ir kolegas Ukrainoje, bet drauge su partneriais visoje Europoje įkūrė Tiekimo grandinių atsparumo platformą – įrankį, skirtą padėti prasidėjusio karo paveiktiems verslams surasti naujus partnerius bei atstatyti sutrūkusias tiekimo grandines.

Naujų pradžių ir pirmų kartų būta ir kituose LIC veiklos frontuose. Tapome EIT Digital žinių ir inovacijų bendruomenės nariais ir turėjome galimybę įgyvendinti EIT Digital Venture startuolių programą visose trijose Baltijos šalyse.

2022-ieji taip pat žymėjo naują Enterprise Europe Network iniciatyvos etapo pradžią, LIC startavo tokie nauji į paslaugas verslui orientuoti Horizon programos projektai kaip AgriFoodX5.0, STAGE, EEN2EIC. O centro koordinuojamas konsorciumas tapo Europos skaitmeninių inovacijų centru EDIH4IAE.

Išskirtiniai metai buvo ir LIC Inovacijų analizės ir politikos departamentui. Didesnė dalis analitikų įgyvendinamų projektų 2022-aisiais arba pasiekė finišą, arba persirito į antrąją – stebėsenos – fazę ir baigsis ateinančiais metais. Tai reiškė, jog daug dėmesio skyrėme naujų idėjų ateities iniciatyvoms generavimui bei paraiškų ruošimui. Džiaugiuosi, kad metai buvo produktyvūs ir į 2023-iuosius žengiame gavę patvirtinimą net 11 naujų analitinių iniciatyvų, atliepiančių strategines centro veiklos kryptis, prasidėsiančių jau 2023-iaisiais.

Nors metai ir žymėjo ne vieno projektinio ciklo pabaigą, laikėmės planų reikšmingą dėmesį skirti analitinei veiklai. 2022-aisias parengėme ne vieną rekomendacijų ir gerųjų praktikų leidinį, bet išskirti norėtųsi dvi publikacijas: Suminį pramonės skaitmeninimo indeksą bei analizę Žiedinė ekonomika ir tarptautinės vertės grandinės. Vertinu, jog šiais sudėtingais metais LIC ekspertai ėmėsi gilios analizės reikalaujančių darbų rengimo ir tokiu būdu leido centrui prisidėti prie žiniomis grįstų sprendimų šalyje priėmimo.

Atskiro paminėjimo vertos ir LIC atstovybės Kaune ir Panevėžyje, įgalinančios centrą turėti tvirtą ir betarpišką ryšį su verslu ne tik sostinėje, bet ir visoje Lietuvoje, kurį rengiamės ir toliau stiprinti ir plėtoti ateinančiais metais.

Taigi nors 2022-ieji nebuvo lengvi metai, rezultatai rodo, jog iššūkius pasitikome tvirtai ir užtikrintai, o į ateinančius metus žengsime su dar daugiau energijos daryti tai, ką gebame geriausiai – padėti šalyje rastis dar daugiau inovacijų.

Lietuvos inovacijų centro direktorius

Mantas Vilys

Su Lietuvos inovacijų centro ataskaita galite susipažinti čia: ATASKAITA

 

Paskutinį kartą redaguota 25 balandžio 2023