2006


Ankstesnių metų nugalėtojai

Inovacijų prizas

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2011

2010

2009

2008

2007

 • 2006

2005

Inovatyvaus produkto kategorija

Prizininkai

 • UAB MGF „Šviesos konversija“
 • UAB „Viltechmeda“
 • UAB „Aconitum“
 • AB „Lietuvos energija“
 • UAB „Penki kontinentai grupė“
 • UAB „Audėjas“
 • UAB „Panevėžio Aurida“

Laureatai

 • UAB „Sicor Biotech“
 • UAB „Gerva“
 • UAB „Agrochema“
 • UAB „Ergolain baldai“
 • UAB „Hronas“
 • UAB „BRD“
 • Barono TŪB „Salda“
 • UAB „Šiaulių tauro kalvis“

Inovatyvios įmonės kategorija

Prizininkai

 • UAB „Ekspla“
 • AB „Lifosa“
 • UAB „Elektromontuotojas“
 • UAB „Algoritmų sistemos“
 • AB bankas „Hansabankas“
 • UAB „Putokšnis“
 • AB „Achema“
 • AB „Snaigė“

Laureatai

 • UAB „Aconitum“
 • UAB „Norta“
 • UAB „Koslita“
 • UAB „Baltic Optical Disc“
 • UAB „Mantinga“
 • UAB „Equinox Europe“
 • I.Kriščiūno firma „IGIS“
   

Konkurso prizininkai inovatyvaus produkto kategorijoje

Įmonė

Produktas

Produkto aprašymas

UAB MGF „Šviesos konversija“

Diodinio kaupinimo femtosekundinių impulsų lazerinė sistema „PHAROS“

„PHAROS“ sistema yra visiškai naujas produktas pasaulinėje lazerių rinkoje, atitinkamų produktų segmente. Tai yra naujos kartos femtosekundinė lazerinė sistema savo architektūra ir techniniais parametrais ženkliai besiskirianti nuo dabar lazerių rinkoje dominuojančių Ti:safyro femtosekundinių sistemų. „PHAROS“ yra kompaktiška, didelio patikimumo sistema, pasižyminti valdymo paprastumu, kas sudaro realias prielaidas platesniam femtosekundinių lazerinių sistemų taikymui moksle, pramonėje, medicinoje, ryšiuose ir kt.

UAB „Viltechmeda“

Švirkštinis infuzijos siurblys (ŠIS) paciento valdomam nuskausminimui AITECS 2015 PCA

Švirkštinis infuzijos siurblys (ŠIS) paciento valdomam nuskausminimui AITECS 2015 PCA, skirtas pacientų inicijuojamam intraveniniam arba epiduriniam nuskausminančių vaistų (tame tarpe narkotinių) dozavimui. Ligonis vaistus susileidžia atsiradus skausmui pagal medicinos personalo nustatytus limitus.

 

AITECS 2015 PCA yra labai tikslus, automatiškai atpažįsta dauguma švirkštų, turi ilgai veikiančią automatiškai pakraunamą bateriją, eilę aliarmų, informuojančių apie okliuziją, infuzijos pabaigą, neteisingą švirkšto įstatymą ir pan. Viena pagrindinių naujovių saugumą užtikrinantis programinis paketas „Infugard“, leidžiantis sukurti vaistų įvedimo protokolus su tam tikrais naudojimo apribojimais. Produktas yra naujas pasauliniu mastu.

UAB „Aconitum“

„Antitox“ – preparatas mažinantis neigiamą alkoholio poveikį

„Antitox“ – daugiakomponentinis preparatas, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga yra opuncijų ekstraktas. Preparatas sukurtas, naudojant naujausias vaistų tyrimų metodikas. Produkto analogų pasaulinėse rinkose nėra.

AB „Lietuvos energija“

Duomenų saugumo valdymo sistema

Vienintelis Lietuvoje ir Baltijos šalyse duomenų centrų kompleksas, kurį sudaro dvi optimaliu 100 km atstumu nutolusios techninės patalpos, skirtos realaus laiko sistemų rezervavimo bei duomenų talpinimo sprendimams. Duomenų centrai apjungti dubliuotomis šviesolaidinio ryšio linijomis, kuriomis teikiamas SDH bei plačiajuostis ryšys.

 

Duomenų centre realizuoti unikalūs konstrukciniai sprendimai, užtikrinantys patalpų apsaugą nuo išorinių elektrinių ir magnetinių laukų įtakos, žaibo išlydžių ir avarinių elektros tinklo rėžimų. Garantuotas magnetinio lauko slopinimas leidžia duomenų centruose talpinti I kategorijos IT įrangą.

UAB „Penki kontinentai grupė“

ATMeye – bankomatų vaizdo stebėjimo sistema

Sistema pritaikyta geografiškai nutolusių bankomatų tinklo darbui užtikrinti. Dirba autonomiškai 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Sistema kompaktiškai suspaudžia vaizdo failus ir JPEG formatu išsaugo vietiniame kietajame diske. Tai leidžia sistemai veikti autonomiškai, nereikia keisti informacijos laikmenos.

 

Sistema užtikrina saugumą bankomatų transakcijų metu, padeda sprendžiant konfliktines situacijas. Sistema yra intelektinė, sugeba atrinkti ir įrašyti svarbius kadrus. Taip sumažinami sistemos darbo ištekliai.

UAB „Audėjas“

Audiniai neutralizuojantys aplinkos kvapus

Nauja audinių apdailos medžiaga įgalina pašalinti iš patalpų oro nemalonius kvapus ir kenksmingas medžiagas. Kombinacija su saulės šviesa ant apdorotų tekstilės audinių iššaukia fotokatalitinį procesą, t.y. nemaloniai kvepiančios ar kenksmingos medžiagos suskaldomos į vandenį ir anglies dvideginį. Audiniai puikiai tinka baldams, kadangi į juos neįsigeria dūmo, prakaito, gyvūnų, maisto ir kiti aplinkos kvapai.

UAB „Panevėžio Aurida“

Vieno cilindro 306 cm3 darbinio tūrio oro kompresorius

Produktas skirtas krovininių automobilių, traktorių pneumatinėms stabdžių sistemoms. Kompresorius pasižymi: geru našumo – suvartojamo galingumo santykiu; universalumu adaptuojant prie įvairių modifikacijų variklių; dideliu funkcionalumu nepriklausomai nuo pavaros (diržinės ar krumpliaratinės) ir eksploatavimo sąlygų.

Konkurso laureatai inovatyvaus produkto kategorijoje

Įmonė

Produktas

Produkto aprašymas

UAB „Sicor Biotech“

Vaistinis preparatas XM 02

Preparato veiklioji medžiaga yra filgrastimas (neglikozilintas rekombinantinis žmogaus granulocitų kolonijas stimuliuojantis faktorius su papildoma metionino liekana, r-metHuG-CSF). XM 02 ypatingai efektyvus vaistas onkologinėms ligoms gydyti po chemoterapijos, tokioms kaip plaučių, krūties ir limfmazgių vėžys, arba persodinant kaulų čiulpus.

UAB „Gerva“

Geriamojo vandens filtravimo rinkinys „Anti nitrat“

Sujungus filtruojančios jonitinės medžiagos regeneravimo galimybę su jos termoatsparumu, sukurta inovatyvi, anksčiau neaprašyta ir nenaudota filtravimo kasečių buitinė regeneravimo-dezinfekavimo metodika, kuri yra užpatentuota kaip išradimas. Filtras „Anti nitrat“ iš vandens pašalina net 95-99 proc. nitratų ir didžiąją dalį nitritų. Filtravimo kasetė „Anti nitrat“ yra daugkartinio naudojimo, regeneruojama buitinėmis sąlygomis valgomosios druskos tirpalu ir karštu vandeniu. Kasetę galima regeneruoti mažiausiai 25 kartus ir išvalyti su ja net iki 2000 litrų vandens.

UAB „Agrochema“

Trąšos LYDERIS AMINO PLIUS

Tai skystosios amidinio azoto (NH2) trąšos su amino rūgščių priedais skirtos ūkio augalų, ypač maistinių javų, tręšimui vegetacijos metu. Trąšos ypatingai efektyvios vyraujant nepalankioms baldymų sintezei agro-meteorologinėms sąlygoms.

UAB „Ergolain baldai“

Vadovo biuro baldų serija 007

Nauja baldų serija, išsiskirianti dizainu ir medžiagų panaudojimo subtilybėmis. Naudojamos ekologiškos medžiagos linų plaušo plokštės, kompozicinis odos ir medienos derinys bei unikalios laikančiųjų konstrukcijų bei stalviršio jungtys.

UAB „Hronas“

Medinis langas EURO 84

Įsisavintas naujoviškas stiklajuostės konstruktyvas, nuolaja su termolilteliu, naudojamas 44 mm stiklo paketas. Pagrindinės savybės: šilčiausias langas Euro standarto langų rinkoje, ilgaamžiškumas, ekologiškumas.

UAB „BRD“

HD-DVD High Density DVD

HD-DVD High Density DVD (aukštos skvarbos DVD), DIGITAL VERSATILE DISC (skaitmeniniai universalūs diskai). Informacinė talpa yra 30 GB t.y. tris kartus daugiau nei dabar naudojami talpiausi diskai DVD 10. Dvigubai aukštesnio lygio atkuriamo vaizdo raiška (1 080 eilučių) bei dvigubai aukštesnio lygio atkuriamo garso parametrai. Platus ir paprastas panaudojimas IT sektoriuje.

Barono TŪB „Salda“

RIS 200VE EKO, vėdinimo-šilumos rekuperavimo įrenginys su šešiakampiu šilumokaičiu

Kuriant produktą buvo naudojami naujausi vėdinimo pramonės išradimai, tokie kaip elektroninės komutacijos motorai (pasižymintys itin mažomis energijos sąnaudomis, valdymo paprastumu, plačiau žinomi, kaip „protingi“ motorai), šešiakampiai-plokšteliniai aliuminio šilumokaičiai (pasižymintys itin dideliu šilumos grąžinimo efektyvumu). Gaminys gali būti naudojamas įvairiose gyvenamose patalpose, nuo standartinio buto iki 200 kvadratinių metrų ploto patalpose. Jo šilumos atgavimo efektyvumas siekia net 82%.

UAB „Šiaulių tauro kalvis“

Automatizuotas granulinis židinys„Kalvis-1AM“

Tai Lietuvos rinkoje analogų neturintis šiuolaikinio dizaino židinys sukurtas panaudojant natūralias medžiagas (marmuro apdaila) ir valdomas distanciniu pulteliu. Židinys skirtas iki 150 m3 buitinių ir kitokių patalpų apšildymui, kūrenamas pjuvenų granulėmis, automatiškai paduodamomis į degimo zoną, veikia automatinis kuro uždegimo bei užduotų šildymo režimų palaikymas. Sistema yra efektyvi ir ekologiška. Numatyta galimybė sumontuoti valdymą mobiliuoju telefonu.

Konkurso prizininkai inovatyvios įmonės kategorijoje

Įmonė

Aprašymas

UAB „Ekspla“

Įmonė projektuoja ir gamina lazerius, lazerinių sistemas bei jų komponentus. Per pastaruosius 3 metus: sukurti ir pateikti rinkai šeši inovatyvūs produktai, skirti lazeriniam medžiagų apdorojimui; įsisavinta efektyvi lazerių kaupinimo šviesos diodais technologija, diegiami inovacijų vadybos metodai; investuojama į žmogiškąjį potencialą. Kasmet 6-7 % nuo pajamų yra skiriama moksliniams ir taikomiesiems tyrimams.

AB „Lifosa“

Įmonė gamina mineralines fosforo trąšas ir mineralines rūgštis. Per pastaruosius 3 metus: pradėti gaminti dikalcio, monokalcio bei monodikalcio fosfatai; pradėtas gaminti diamonio fosfatas (DAP) – optimaliai subalansuota mineralinė fosforo trąša; sukurta nauja technologija, kuri įgalino atsisakyti sprogimui pavojingo saturacijos baro technologinėje grandinėje ir 10 kartų sumažinti gamtinių dujų sunaudojimą produkto džiovinimo stadijoje; nuolat modernizuojami technologiniai procesai; diegiami inovacijų vadybos metodai; investuojama į žmogiškąjį potencialą. Kasmet 2-6 % nuo pajamų yra skiriama inovacijų plėtojimui.

UAB „Elektromontuotojas“

Įmonė veikia energetikos objektų statybos srityje. 2006 metais įmonė sėkmingai įgyvendino tris ir šiuo metu įgyvendina ketvirtą inovatyvų projektą: žmogiškųjų išteklių valdymas; žmogiškųjų išteklių švietimas; elektros įrenginių projektavimo paslaugos diegimas; 110 kV transformatorių pastočių ir 110 kV kabelių linijų įrenginių statybos paslaugos diegimas. Modernizuotos gamybinės bazės, nuolat tobulinamas žmogiškasis potencialas. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 1 % pajamų.

UAB „Algoritmų sistemos“

Įmonė kuria ir diegia informacinių technologijų sprendimus. Įmonės vykdomų darbų didžiąją dalį (apie 80 %) sudaro unikalūs sprendimai. Inovacinės veiklos plėtojimui-taikomiesiems moksliniams tyrimams, darbo metodologijos ir technologinių priemonių tobulinimui, personalo kūrybiškumo ugdymui skiriamos investicijos leido pagerinti darbo kokybę ir našumą, t.y., sumažinti klaidų kiekį, vykdyti projektus mažesnėmis darbo sąnaudomis per trumpesnį laiką. Taikomiesiems moksliniams tyrimams ir plėtrai skiriama apie 7 % pajamų.

AB bankas „Hansabankas“

Įmonė teikia finansines paslaugas. Per pastaruosius 3 metus pateikė rinkai virš dešimt naujų finansinių paslaugų. Nuolat ir sistemiškai investuojama į paslaugų teikimo modernizaciją, naujų valdymo metodų diegimą ir žmogiškąjį potencialą. Naujų paslaugų kūrimui kasmet skiriama apie 5 % pajamų.

UAB „Putokšnis“

Įmonė veikia chemijos pramonės srityje, gamina PET ruošinius ir butelius. Įmonė pateikė rinkai inovatyvų produktą – moderniausius Baltijos šalyse QPET ruošinius ir butelius, kurie pasižymi maksimaliai padidintomis barjerinėmis savybėmis ir tinka pilstyti CO2 ir O2 jautriems produktams. 2005 m. atliktas gamybos procesų modernizavimas. Inovacijų plėtros srityje aktyviai bendradarbiaujama su užsienio įmonėmis ir organizacijomis. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 1 % pajamų.

AB „Achema“

Įmonė specializuojasi azotinių trąšų ir kitų chemijos produktų gamyboje. Pastaraisiais metais buvo sukurti ir rinkai pateikti inovatyvūs produktai, kurie remiantis Lietuvos žemdirbystės institute atliktais agrocheminiais tyrimais ženkliai padidina rapsų ir javų derlingumą bei turi aukštą atsiperkamumo koeficientą, tai – kalcio amonio salietra su siera, azoto trąšos NS 27-5 ir NS 24-6 su skirtingais azoto ir sieros santykiais, kondicionuojantys priedai trąšoms, gerinantys trąšų saugojimo ir transportavimo savybes. Vykdomas dviejų stambių technologinių procesų modernizavimas. Sistemiškai investuojama į žmogiškąjį potencialą. Diegiamos naujos technologijos. 2005 m AB „Achema“ inovacinės veiklos plėtrai ir moksliniams tyrimams skyrė virš 1051 tūkst. Lt.

AB „Snaigė“

Įmonė specializuojasi buitinės ir komercinės paskirties šaldytuvų ir šaldiklių gamybos srityje. Gaminama produkcija nuolat tobulinama. Įdiegtas naujas metalo apdirbimo įrengimų kompleksas. Kiekvienais metais į naujų gaminių kūrimą investuojama virš 10 mln. Lt.

Konkurso laureatai inovatyvios įmonės kategorijoje

Įmonė

Aprašymas

UAB „Aconitum“

Įmonė gamina homeopatinius vaistus, maisto papildus ir kitus medicininės paskirties produktus. Sistemiškai kuriami nauji produktai, atnaujinami technologiniai procesai, panaudojamos naujausios technologijos. Į inovacinės veiklos plėtrą kasmet investuojama apie 10 % pajamų.

UAB „Norta“

Greta prekybinės veiklos (baldai, grindys bei interjero medžiagos, durpių produktai) įmonė aktyviai veikia mokslinių tyrimų sektoriuje – terminių dangų technologijos ir jų taikymas kuriant katalitines medžiagas metalų pagrindu, pritaikomas energetikos ir aplinkosaugos srityse. Įmonė yra sukūrusi ir užpatentavusi katalitinių dangų ant metalinio substrato dengimo metodą bei laboratorinę katalitinių dangų dengimo įrangą. Aktyviai bendradarbiaujama su Lietuvos ir užsienio mokslinių tyrimų organizacijomis. Kaip partneris dalyvauja vykdant tris Europos Bendrijos FP6 programos projektus. Į inovacinės veiklos plėtrą kasmet investuojama virš 2 % pajamų.

UAB „Koslita“

Įmonė specializuojasi buitinės chemijos produktų gamybos srityje. Per 2003-2005 m. savo jėgomis firmos specialistai sukūrė 23 naujus ir patobulino 11 gaminių. 2006 metų pirmame pusmetyje sukurti 2 nauji ir patobulinti 9 gaminiai. Inovacinės veiklos plėtojimui kiekvienais metais nuo pajamų skiriama 10-14 %.

UAB „Baltic Optical Disc“

Įmonė specializuojasi pramoniniu CD, DVD, MC kompaktinių diskų įrašymo srityje. Gamina įvairių tipų kompaktinius diskus, kurie gali būti plačiai pritaikomi plataus spektro rinkos dalyvių rinkodarinėms akcijoms. Yra paruoštas visiškai naujas kompaktinio disko HDDVD formatas, kol kas neturintis analogo Lietuvoje. Įdiegtos naujausios technologijos. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 1 % pajamų.

UAB „Mantinga“

Įmonė specializuojasi šaldytų duonos ir pyrago gaminių gamyboje. Kiekvienais metais pateikiamą į rinką po keletą naujų produktų. Įdiegtos naujausios technologijos. Sistemiškai investuojama į žmogiškąjį potencialą. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 10 % pajamų.

UAB „Equinox Europe“

Įmonė specializuojasi logistikos procesų optimizavimo, sandėlio procesų projektavimo ir optimizavimo, automatizuotų sandėlio valdymo sistemų kūrimo srityje. Įmonėje kuriami, plėtojami ir įgyvendinami sandėlių valdymo sprendimai, automatizuotos rūšiavimo ir konvejerinės sistemos. Šiuo metu yra baigiama nauja sandėlio valdymo sistemos versija panaudojant RFID (RDA) technologiją. Ruošiamas naujos Sandėlio valdymo sistemos (SVS) dizainas, panaudojant VOICE technologiją. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 10-15 % pajamų.

I.Kriščiūno firma „IGIS“

Įmonė gamina dažus, gruntus, glaistus, tinko mišinius. Per pastaruosius tris metus sukurta ir patobulinta virš dešimt produktų, įmonės gamybiniai ir laboratoriniai padaliniai buvo iš esmės modernizuoti ir atnaujinti. Inovacinei veiklai plėtoti skiriama apie 1,8 % pajamų.

 

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-06-07 19:45

Partneriai

Enterprice Europe Network
European Space Agency
European Movement Lithuania
Lietuvos Pramoninkų Konfederacija
Vilniaus pramonės ir verslo asociacija
Žinių ekonomikos forumas
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra