2014


Ankstesnių metų nugalėtojai

Inovacijų prizas

2018

2017

2016

2015

  • 2014

2013

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

Jubiliejiniame Inovacijų prizo konkurse paskelbti nugalėtojai

Šiemet jau dešimtus metus rengiamas nacionaliniskonkursas „Inovacijų prizas 2014“ susilaukė gan didelio įmonių susidomėjimo.Buvo pateikta virš 100 paraiškų. Įmonės varžėsi „Inovatyvios įmonės“ ir„Inovatyvaus produkto“ kategorijose. Paraiškas konkursui pateikė įmonės išįvairių Lietuvos regionų ir pramonės sektorių (informacinių technologijų,maisto, elektronikos, chemijos, poligrafijos, mašinų ir prietaisų gamybos ir t.t).

Nemažėjantisįmonių aktyvumas dalyvaujant konkurse rodo, kad įmonės vis labiau vertinainovacijų reikšmę verslo sėkmei. Dalyvaujančios konkurse įmonės gali pasitikrintisavo inovatyvumo lygį, o laimėta nominacija prisideda prie teigiamo įmonėsįvaizdžio kūrimo bei savo darbuotojų inovatyvumo įvertinimo.Šių metųnacionalinio konkurso „Inovacijų prizo“ išskirtinis bruožas – net pusę paraiškųpateikė jaunos įmonės – verslo startuolės (angl. „start-ups“). Jaunų įmoniųparaiškos pasižymėjo pristatomų produktų ir paslaugų inovatyvumu bei entuziazmuplėtoti inovatyvius verslus. Verslumo ir naujų inovatyvių įmonių kūrimosididėjimas Lietuvoje yra nuosekli LR Ūkio ministerijos sistemingų veiksmų,skatinančių verslumą ir mažinančių verslo barjerus išdava. Prie startuoliųspurto ženkliai prisideda verslo asociatyvinių struktūrų, inovacijų paramospaslaugų ir kitų organizacijų plėtojamos iniciatyvos nukreiptos į kompleksiškospagalbos teikimą verslo startuoliams, tiek joms steigiantis, tiek ir plėtojant inovatyvią veiklą. Inovacijos yra vienasvarbiausių sėkmingos įmonės veiklos sąlygų. Gebėjimas atsinaujinti ir pateiktinaujus produktus yra būtinas šiuolaikiniame versle.Pasak ekspertų komisijosnario, Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų departamentodirektoriaus Sigito Besagirsko – inovatyvaus verslo pagrindinis bruožas – netik greitas augimas pradiniuose verslo plėtojimo etapuose, bet ir gebėjimaskonkuruoti rinkoje naujais produktais ir paslaugomis ilgalaikėje perspektyvoje,todėl įmonėms startuolėms, darančioms tik pirmus žingsnius rinkose, nors ir suinovatyviais produktais, dar per anksti tapti šio konkurso nugalėtojomis irragina jas aktyviai teikti paraiškas ir kitais metais, kai bus matomi tvaresniinovacinės veiklos rezultatai“. Lietuvos inovacijų centro su partneriaisvykdomo visaeuropinio projekto EnterpriseEurope Network, kuris skirtas tarptautinei inovacijų partnerystei skatintiir kurio specialistai prisidėjo vertinant paraiškas, vadovo nuomonė – „malonupažymėti, kad vis daugiau Lietuvos įmonių kuria inovacijas, kurios gali taptiir tarptautinio inovacinio bendradarbiavimo pagrindu.“

Tarptautinė vertinimo komisija 2014 metų nacionaliniokonkurso „Inovacijų prizas“ nugalėtojais pripažino:

„Inovatyvios imonės“ kategorijoje:

  • UAB„PANODEN“;
  • UAB „BALTOtrader“ ;
  • UAB„Juodeliai“;
  • UAB „Lietuvos  energija“.

„Inovatyvaus produkto“ kategorijoje:

  • UAB “Elinta”;
  • UAB  “August ir Ko”; 
  • UAB„Agrolonija“;
  • UAB„Sprana“.

Šių metųkonkursas džiugina ir tuo, kad tarp šalies įmonių vis daugiau atsirandasiūlančių rinkai produktus, kurie yra nauji ne tik Lietuvoje, bet pasaulyje.Konkurse dalyvaujančios įmonės, kurdamos naujus produktus, aktyviaibendradarbiavo su mokslo institucijomis. Įmonės inovacinės veiklos plėtojimuiskiria vis didesnę dalį pajamų.

Konkurso nugalėtojai gaus sertifikatus, statulėles beiteisę naudoti Inovacijų prizo logotipą apdovanoto produkto ar įmonės rinkodarostikslams.               

Kasmetinį nacionalinį konkursą „Inovacijų prizas“ organizuoja VšĮ Lietuvosinovacijų centras ir Lietuvos pramonininkų konfederacija. Konkursą remiaLietuvos Respublikos Ūkio ministerija ir Europos verslo ir inovacijų tinklas (Enterprise Europe Network).

Paskutinį kartą atnaujinta: 2016-06-07 19:58

Partneriai

Enterprice Europe Network
European Space Agency
European Movement Lithuania
Lietuvos Pramoninkų Konfederacija
Vilniaus pramonės ir verslo asociacija
Žinių ekonomikos forumas
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra